Bakan Dönmez: “Akkuyu NGS, Türkiye Yüzyılı'nın yeni nesil enerjisi olacak”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Türkiye Yüzyılı’nın yeni nesil enerjisi olacak.” dedi.

28. Yasama Dönemi başladı

SÜMEYYE YALÇIN- 02.06.2023 - HİBYA - Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, 28. Dönem Milletvekili Ant İçme Töreni için toplandı.

Vize alamayanlar, vize istemeyen ülkelere gidiyor

Aylardır süren vize krizinin ardından birçok vatandaş çözümü vizesiz seyahat edebilecekleri ülkelerde bulurken, vizeleri onaylananlar ise yüksek bilet fiyatı engeline takılılıyor. 2023’ün ilk beş ayında en pahalı uçak yolculuğunun 1

Bakan Özer: “Mesleki eğitim merkezlerimizdeki atılımlarımız devam edecek”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Ülkemizin kalkınmasında stratejik öneme sahip ‘çırak, kalfa, usta ve usta öğretici’ gibi nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayabilmek adına mesleki eği

Kabaktepe: "İstanbul'u yeniden kazanacağız"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, tamamlanan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerinin ardından 2024'te yapılacak yerel seçimler için teşkilatlara şimdiden çalışmalara başlama talimatı verdi. 14 Mayıs ve

Meteoroloji’den Marmara Bölgesi için kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Marmara Bölgesi’nin güney ve doğusu için kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.

Mustafa Şentop, başkanlık görevini Devlet Bahçeli'ye devretti

Mustafa Şentop, başkanlık görevini Meclis’in en yaşlı üyesi olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye geçici olarak devretti.

Meteoroloji’den İç Anadolu’nun kuzeyi için kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İç Anadolu’nun kuzeyinde beklenen kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar nedeniyle uyarıda bulundu.

Çin ve Hindistan sınır sorununu çözme kararı aldı

Çin Dışişleri Bakanlığı Sınır ve Okyanus İşleri Dairesi Başkanı Hong Liang, Yeni Delhi’de Hindistan Dışişleri Bakanlığı’nın Doğu Asya Dairesi ve Dışişleri Bakanı Ofisi Sekrteri Shilpak Ambule ile birlikte Çin-Hindistan Sını

3 bin tonluk Denizaltı Yüzer Havuzu’nun kabul faaliyetleri tamamlandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), ASFAT yükleniciliğinde inşa edilen 3 bin tonluk Denizaltı Yüzer Havuzu’nun kabul faaliyetlerinin başarıyla tamamlandığını açıkladı.

Başkan Büyükkılıç: “LGS’de ter dökecek öğrencilerimize başarılar diliyorum”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 4 Haziran Pazar günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencilere başarılar diledi. Başkan Büyükkılıç,  “Yavrularımız bizim geleceğimizin aynası,

Kayseri’de bağımlılıkla mücadele etkinliği düzenlendi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ndeki Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) bünyesinde hizmet veren Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi, Yeşilay ekibini ağırlayarak ‘bağımlılıkla mücadele’ etkinliği düzenledi.

Lüleburgaz’da “Ekolojik Film Günleri” etkinliği

EDİRNE -02.06.2023-HİBYA-Lüleburgaz Belediyesi çevre farkındalığına dikkat çekmek için düzenleyeceği Çevre Şenliği etkinlikleri kapsamında “Ekolojik Film Günleri” 5 Haziran’da Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde başlıy

Esenyurt’ta el emeği ürünler görücüye çıktı

Esenyurt Belediyesi bünyesindeki kurslarda eğitim alan kadınların ürettiği ürünler Marmara Park AVM'de sergilendi.

Başkan Büyükkılıç: “Bisiklet yolu uzunluğunu 90 kilometreye çıkaracağız”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’de 80 kilometrelik bisiklet yolu var, ayrıca 10 kilometrelik daha yeni bisiklet yolu ile bisiklet yolu uzunluğunu 90 kilometreye çıkaracağız.” dedi.

Singapur'da kiminle görüşeceğini seçmek, Çin’in barış anlayışını yansıtıyor

40'tan fazla ülke ve bölgeden savunma ve güvenlik yetkilileri bugün başlayan Shangri-La Diyaloğu'na katılmak üzere Singapur'a gitti.

Özaslan: "Devletin varlık sebebi halka hizmettir"

ŞANLIURFA- 02.06.2023 - HİBYA - HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, selden dolayı yıktırılan fakat 3 aya yakın bir süre geçmesine rağmen hala yapılmayan ve esnafın mağduriyetine sebep olan köprüleri gündeme taşıdı.

Çin ile Singapur arasında "güvenli hat"

Singapur’da düzenlenen Shangri-La Diyaloğu'na katılan Çin Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tan Kefei, dün düzenlenen basın toplantısında, Savunma Bakanı Li Shangfu ve Singapur Savunma Bakanı Ng Eng Hen’in ikili görüşme yapmasının ardın

RCEP 15 ülkede yürürlüğe girdi, Filipinler'de katıldı

Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık (RCEP) bugün Filipinler’de yürürlüğe girdi. Böylece anlaşmaya imza atan 15 ülkede RCEP başlamış oldu.

Çin özel yatırımları artırmak için yeni teşvikler getiriyor

Çin’in finans metropolü Shanghai, özel sektör yatırımlarının teşviki yolunda önlemler benimsedi. Bunlar arasında cazip vergi politikası ve finansal maliyetlerin düşürülmesi de var.