news-details

Modanın kalbi Antalya Fashion Week 2024'te attı

Antalya Fashion Week 2024'ün açılış defilesini davet ve özel gecelerin tasarımcısı Haktan Bucke yaptı. Birbirinden şık, sade ve abartıdan uzak ama gösterişli tasarımların yer aldığı Haktan Bucke'nin 'Siyah-Beyaz' SS24 isimli koleksiyonu moda severler tarafından büyük ilgi gördü. Günün ikinci defilesini Rusya'dan özel davetli olarak gelen Kristina Kibovskaya, ön plana çıkan tasarımlarıyla gerçekleştirdi. Kristina Kibovskaya'nın Romance koleksiyonu çok beğenildi. Ünlü şarkıcı Anna Sklyar sesiyle defileye eşlik ederken, Rusya'dan defilede yer almak için gelen 30 Rus çocuk ve genç model podyuma çıktı. Marka elçisi Angelina Tsikhanovskaya baş manken olarak podyumda yürüdü.

Solangel: Moda dünyasında ses getiren iş birliği

AFW bu yıl Moskova Fashion Week ile çok özel bir iş birliğine imza attı. Rusya'nın en başarılı tasarımcılarından Solangel bu sezon AFW'de konuk tasarımcı olarak heyecan yaratan Cruize Collection SS25 koleksiyonu ile AFW'nin ilk gününün, kapanış defilesinde moda tutkunlarıyla buluştu. Tasarımcı Irene Soprano "AFW'de olmak muhteşemdi. Atmosfer, izleyicilerin ilgisi mükemmeldi. AFW Antalya Fashion Week organizasyonu çok profesyonel ve dünyada Moda Haftaları arasında çok popüler bir konumda, burada olmaktan mutluluk duydum. Antalya'ya aşık oldum, muhteşem bir şehir" dedi. Organizatör Eda Meltem Yılmaz ise "Bu iş birliği kapsamında önümüzdeki yıl bir Türk Tasarımcımız Moskova'da koleksiyonunu sergileyecek" diye konuştu.

Antalya Fashion Week'e büyük ilgi

AFW'e 2 günde 5 bine yakın davetli katıldı. Gün içerisinde yeni ürünleri deneme imkanı bulan davetliler, akşam saatlerinde defilelere katıldı. Yurt dışından gelen davetliler Antalya'da hem güzel havanın hem de denizin keyfini çıkardı. Antalya Fashion Week'de Emo Optik güneş gözlüklerini dijital medyada ve defilelerde moda severlere sundu. Açılış kokteylinde Gigi Laboratories, Antalyalılara ürünlerini tanıttı ve açılışta bir sürpriz ile izleyicilere muhteşem bir şov izletti. Kosifler Oto, Antalya moda haftası boyunca tanıttığı yeni elektirikli 'MINI'ye ilgi yoğundu. Davetliler test sürüşüne katıldı. Antalya Fashion Week'in müzikleri Serhat Erdem tarafından özel olarak hazırlandı. Saç tasarımları Tarık Uludağ ve ekibi, Makyaj tasarımları Sevil Bıyık ve ekibi tarafından yapıldı, gecenin sunuculuğunu ise Merve Akıncı üstlendi.

İkinci gün defileleri 

Tasarımcı Haktan Bucke'nin Brand Of H koleksiyonu ikinci günün açılış defilesinde ilk kez Antalya Fashion Week'de görücüye çıktı. Sonbahar Kış 2025 koleksiyonu Parla ikonik detayları zamansız parçalarla birleştirdi. Defilenin finalinde tiyatro oyuncuları Yunus Günçe ve Işık Selin Günçe podyuma çıktı. İkili Antalya Fashion Week'de olmaktan ve bu defilede yer almaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Genç ve yetenekli erkek giyim tasarımcılarından "Moda sadece yeni trendler yakalayıp yeni kıyafetler tasarlamak değil, aynı zamanda bir mesaj iletmektir" diyen Gökhan Yavaş, 2024 İlkbahar Yaz 'RE!' adını taşıyan sürdürülebilir yeni koleksiyonunu sundu. Gökhan Yavaş bu sezonda gelen yoğun talep üzerine ilk kez kadın koleksiyonundan parçalar da sergiledi.

Işık veren altın ve gümüş renkler 

Moda tasarımcısı Çiğdem Akın 'Butterfly Effect' ismini verdiği ilkbahar - yaz 2025 koleksiyonunu gala defilesinde sundu. Koleksiyonda öne çıkan beyaz rengin tonlarına ışık veren altın ve gümüş renkler, kadınların gücünü ve özgürlüğünü temsil ediyor. Koleksiyonunda kendi hikayelerini yazan ve diğer kadınlara ilham veren çağdaş kadını anlatan Çiğdem Akın, turizmin başkenti Antalya'da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Organizatör & Koreograf Eda Meltem Yılmaz, Antalya Moda Haftası ile ilgili, "Tam 7 yıldır şehrimize moda rüzgarları estiren, sektörü canlandıran ve devamlılığını sağlayan bu büyük organizasyona imza atmaktan gurur duyuyorum. Bu yıl bizlerle olan tüm tasarımcı, sponsorlarımıza ve moda severlere çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl için hazırlıklarımız şimdiden başladı" dedi.

AFW'nin uluslararası marka danışmanı Ümit Temurçin bu yıl Antalya Fashion Week deneyimlerini özel bir ekiple dijital platformlarda izleyicilere sundu. AFW Talks sohbetleri kapsamında; sektörünün öncüleri Temurçin'in sorularını cevapladı. Renkli görüntülerle sunulan Ümit Temurçin ile ile Antalya Fashion Week tüm sosyal medya platformlarında ilgi gördü.

  Hibya Haber Ajansı