news-details

Sabancı Üniversitesi 'Sakura Festivali’ne ev sahipliği yapacak

Japon kültüründe yeniden doğuşu simgeleyen Sakura ağaçlarının çiçekleriyle süsleyeceği festival; Japon kültürüne özgü etkinlikler, kutlamalar ve özel gala programıyla ziyaretçilerini ağırlarken aynı zamanda “Geleceğe Söz Ver” Burs Programı kapsamında Sabancı Üniversitesi’nde eğitim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlere başarılarını sürdürme konusunda destek sağlayacak bir kaynak yaratacak.

Geleceğe Söz Ver Burs Fonu nedir?

Geleceğe Söz Ver Burs Fonu, Sabancı Üniversitesi’nin özgün ve yenilikçi eğitiminden daha fazla sayıda başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencinin faydalanmasını amaçlayan bir burs fonudur. İlhamını, gençlerin daha güçlü bir gelecek ve daha iyi bir dünya için sorunların çözümüne verdiği sözlerden alır.

Sakura Festivali gün boyunca devam edecek

Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin yüzüncü yılında bir ilke imza atan Sabancı Üniversitesi’nin düzenlediği Sakura Festivali kapsamında davetliler, kampüste bulunan 1000’in üzerindeki Sakura ağacının çiçeklerini izleme ve bu güzelliği bir araya gelerek kutlama şansına sahip olacaklar.

Tüm gün boyunca sürecek Sakura Festivali’nin gündüz programında ziyaretçiler Japonya’dan gelen ünlü grup Kufuki ve Heart Sutra konserlerinin yanı sıra DJ Salam’ın performansıyla keyifli zaman geçirecekler. Gün boyunca origami, ikebana, chado, sushi ve koku atölyelerinin yanı sıra, kendo gösterisi ve geleneksel çay seremonisi törenleri gerçekleşecek. Festivalde, büyük usta Hayao Miyazaki’nin on yıl aradan sonra sinemaya muhteşem dönüş yaptığı “The Boy and The Heron” filminin de gösterimi yapılacak.

Bu özel festivalin akşam programında yer alan gala etkinliğinde ise Japon kültüründe yeniden doğuşu simgeleyen Sakura ağaçları hem iki toplumu bir araya getirecek hem de Sabancı Üniversitesi’nde eğitim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi gençler için umut olacak.

“Sakura Festivali Gala Etkinliği”nde, ünlü Japon grup “WA League”den geleneksel Japon kültürünün izlerini taşıyan çok özel bir performansın ardından yeni neslin en önemli seslerinden, söz yazarı ve besteci Cem Adrian seyircilerle buluşacak. “Sakura Festivali Gala Etkinliği”nin, Biletix üzerinden gerçekleşecek bilet satışından elde edilecek gelirin tamamı Sabancı Üniversitesi’nin “Geleceğe Söz Ver” burs programına aktarılacak.

2 Nisan 2024, Salı günü gerçekleşecek Sakura Festivali Gala Etkinliği’ne katılmak isteyenler, etkinlik biletlerine Biletix üzerinden erişebilecek.

https://www.biletix.com/etkinlik-grup/365541717/TURKIYE/tr

  Hibya Haber Ajansı